MGR Maria Rotkiel

PSYCHOLOG, TERAPEUTA POZNAWCZO - BEHAWIORALNY, SPECJALISTA PR

Nas dwoje, czyli miłosna układanka. Jak tworzyć i pielęgnować związek?
POWRÓT

Znana i ceniona psycholog – Maria Rotkiel – ujawnia sekrety udanego związku! 

Poznaj zasady gwarantujące udaną relację!

Autorka odpowiada  na najważniejsze pytania, które nurtują każdą poszukującą udanego związku osobę.

Jak znaleźć odpowiedniego partnera? 
Jak zwrócić na siebie uwagę i zainteresować sobą? 
Jak zachować zdrowy rozsądek w zakochaniu? 
Jak dbać o relacje? 
Jak budować wzajemną bliskość i zrozumienie, kochając i siebie, i drugiego człowieka? 
Jak zorganizować wspólne życie? 
Jak cieszyć się namiętnością i seksem? 
Jak radzić sobie z kryzysami?

Porady ilustrowane są przykładami konkretnych par i ich problemów. Zawierają ćwiczenia, które będą  pomocne w codziennym zmaganiu się z miłosnymi rozterkami. 


Maria Rotkiel - psychoterapeutka, trenerka, dydaktyk, doradca rodzinny i zawodowy, publicystka, gospodyni i współprowadzącą programy TV . Specjalizuje się w terapii par, terapii rodzinnej oraz doradztwie z zakresu rozwoju zawodowego i osobistego. Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych, młodzieży i dzieci. Jej pasją jest praca zawodowa oraz hipoterapia, a największą miłością synek Adaś junior i narzeczony Adam, którym dedykuje niniejszą książkę.


Fragment książki: 
Każdy z nas ma zalety, potencjał, który czyni nas silnymi, wyjątkowymi, i każdy ma cechy, które bywają dla innych i dla nas samych, delikatnie mówiąc, trudne. Życie z kimś takim jak my byłoby naprawdę bardzo ciężkie. Ja uważam, że koszmarne. Dlatego sztuka miłości i wyboru partnera to akceptacja wyjątkowości drugiego człowieka. Rozumienie jego inności i aprobowanie cech, które czynią go niepowtarzalnym. Z drugiej strony to wybór kogoś, kto nas rozumie, szanuje i kogo my będziemy szanować. Odwieczny dylemat „badaczy miłości” brzmi: podobieństwa czy różnice? Co nas przyciąga? Odpowiedź jest prosta – w większości różnice! Kto nas fascynuje? Kto intryguje? Co ciekawi i pociąga? Na pewno nie to, co dobrze znamy. Na tym polega zakochanie!